Tüp bebek tedavisi kimlere uygulanmaz?

Tüp Bebek Oyunlar?

Tüp bebek tedavi yöntemi ile tedavi olabilecek çiftlerin bazı kaidelerinin uyması gerekmektedir. Bu kaideler önceden tespit edilmeli ve hastalara sorulmalıdır. Gerekli tetkikler yapılıp sonuçlardan emin olunması üzere tüp bebek tedavi yöntemleri denenmelidir. Aksi takdirde şartların uygun olmaması halinde tüp bebek uygulanması çiftler için hem sağlıklarından hem maddi masraflardan hem de giden zaman bakımından yazık olmuş olur.

Tüp bebek tedavisi kimler için uygun değildir?

  • Sperm üretimi olmayan yumurtalıklar da dahi sperm bulunmayan beylerde tüp bebek tedavisi maalesef yapılamaz. Tüp bebek tedavilerinde azospermi, mikro tese, mikro enjeksiyon tedavileri dahi çözüm olamaz
  • Yumurtlama özelliği olmayan ovülasyonu bitmiş kadınlarda da tüp bebek tedavisi yapılmamaktadır.
  • Yaşı ilerlemiş ve menopoza girmiş bayanlara da tüp bebek tedavisi yapılmaz
  • Her hangi bir hastalık nedeni ile cerrahi işlem görmüş rahmi alınmış kişilere de tüp bebek tedavisi yapılmaz.

Tüp bebek tedavisi bu saydıklarımız dışındaki tüm çiftlere uygulanır. Tüp bebek Ankara da oldukça başarılı tüp bebek tedavileri uygulanmaktadır. Başarı oranı bir hayli yüksek operasyonlar tüp bebek merkezi Ankara da yapılmaktadır. Üstelik tüp bebek fiyatları da artık devlet destekli olduğundan tüp bebek yaptırmak isteyen çiftleri çok zorlamamaktadır. Tüp bebek aşamaları ve evreleri ise artık eskisi gibi zahmetli değildir. çiftler çok küçük ihtimallerle bile düzenli ve kaliteli bir bakım ve tedavi ile tutması düşük bir ihtimal olan yüzde bir şansları bile değerlendirebiliyor, evlat sahibi olabiliyorlar.

Çocuk sahibi olamayan infertilite çiftlerin vakit kaybetmeden bir tüp bebek merkezine gitmeleri ve orada gerekli tetkikleri yaptırmaları gereklidir. Bu alanda en küçük bir ihtimali değerlendirmeli ve bir merkez değil birkaç merkezden onay alınmalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>