Tüp bebek tedavisi hangi durumlarda iptal edilir?

tup-bebek-ankara-merkezi-tedavisi-doktoru (10)

Dünyada ve ülkemizde tüp bebek yöntemi ile çocuk sahibi olan pek çok çiftimiz mevcuttur. Uzun soluklu fakat bebek sahibi olmak için meşru her yolun denendiği bir umut yolculuğunun adıdır tüp bebek…

Tüp bebek tedavisin de başarı oranı günümüzde bir hayli yüksektir. Artık uzmanlar neredeyse kısırlığı bir problem olmaktan çıkaracaklar…

Yapılan çalışmalar ile son teknoloji gelişmeler bir hayli sevindirici… Ancak tüm bu gelişmelere rağmen nadiren de olsa tüp bebek tedavisinin iptal edildiği durumlarda olabilmektedir. Tüp bebek tedavisi olumsuz iki gelişme nedeni ile iptal edilebilmektedir. Bunlar:

  • Tüp bebek tedavisinde yapılan tüm ilaç uygulamalarına rağmen anne adayının yumurtalıklarında yeterli düzeyde gelişme olmaması ve yumurtaların istenilen kalitede gelişmemesi durumunda tüp bebek uygulaması iptal edilerek bir müddet sonra yeniden denenmek üzere tedaviye ara verilir.
  • İkinci olarak da bu kez baba adayında hiç spermin oluşmaması gibi durumlarda yapacak bir şey yoktur ve tüp bebek iptal edilir.

Anne adayının yumurtalarının gelişmemesi tedavi süresince anne adayının yumurtalıklarının tedaviye cevap vermemesi anlamına gelmektedir. Bu tür durumlarda pes edilmez anne adayı biraz dinlendirilir ve yeniden tekrar denenir. Ya da mikroenjeksiyon tüp bebek tedavisi uygulanır.

Baba adayın da hiç spermin bulunmaması durumuna azospermi denmektedir. Böylesi bir sorun tüp bebek tedavisinin iptaline sebebiyet verir. Azospermi için özel tedaviler vardır ve baba adayı pes etmeyip mutlaka bu tedavileri denemelidir.

Tüp bebek tedavilerinde sonuç her zaman memnun edici olmayabilir. Ancak çiftlerin azimlerini hiç elden bırakmamaları önerilir. Tüp bebek merkezi Ankara da pek çok azospermi hastası erkek baba olmuştur. Bu çiftlere sorsanız azim ettik ve hiç yılmadık diyecekleri kesindir. Tüp bebek Ankara’nın pek çok çiftin yüzünü güldürdüğünü biliyoruz. Tüp bebek fiyatları ise gayet indirimli fiyatlarla ödenmesi kolay hale gelmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>