Tüp bebek kısırlıkta son çare mi?

tup-bebek-ankara-merkezi-tedavisi-doktoru (8)

Kısırlık, çiftin düzenli ve korunmasız cinsel ilişkide bulunmasına rağmen yaklaşık olarak 1 yılı aşkın bir sürede bebek sahibi olamaması sonucunda ortaya çıkan bir durumdur. Ancak 35 yaş üzeri olan çiftler 6 ay içerisinde gebe kalınmadığı takdirde hekime gitmelerinde fayda vardır. Bu sorun çiftlerin yaklaşık olarak % 10 ile % 15 arasında görülmektedir. Yaşın ilerlemesine bağlı olarak yumurta kalite oranı düşer. Bununla birlikte gebelik olma olasılığında da düşüş yaşanır.

Neden Kısır Olunur?

  • Erkek üreme hücresine bağlı olarak spermin azlığı, hareketsizliği ve yapısındaki bozukluklar sonucunda
  • Yumurtalamada meydana gelen bozukluklar
  • Kadınlarda meydana gelen tüplerin tıkanması ya da buna bağlı olarak tüplerde sorun
  • Cinsel ilişkilerde sorun yaşanması
  • Rahim içinde anormal olayların görülmesi
  • Genital bölgede meydana gelen tüberküloz
  • Endometriosiz hastalığı gibi sebepler sonucunda kişilerde kısırlık problemleri görülür.

Tüp bebek tedavisi bu gibi kısırlık sorunu yaşayan ailelere umut kapısı olmuştur. Bu sorunlar karşısında tüp bebek tedavisine yönlenen ailelerin % 40 lık dilimi başarı ile sonuçlandırılmıştır. Tabi bu başarının oluşması için tüp bebek tedavisi için seçilen merkezler bir o kadar önem taşımaktadır. Tüp bebek merkezi Ankara tüp bebek tedavilerinde oldukça başarılar sağlamıştır. Ayrıca tüp bebek Ankara diğer tüp bebek merkezlerine göre hem tüp bebek fiyatları bakımından hem de yapılan başarılar sonucunda diğer merkezlere göre daha güvenilir ve daha çok tercih edilen tüp bebek merkezlerine dönüşmüştür.

Kısırlık için son çare tüp bebek tedavileri değildir. Hatta tüp bebek tedavisine gerek duyulmadan kısırlık üzerine tedavi veren merkezlerimiz de bulunmaktadır. Kısır kadınların tedavileri için yumurtalama takipleri, aşılama tedavisi ya da cerrahi operasyonlar uygulanarak kişilerin kısırlık sorununu çözmüş oluruz. Ancak ne kadar da kısırlık sorunu ile mücadele edilse de doktorun koyacağı tanı ve tedavi kısırlık problemi yaşayan kişiler için oldukça önemlidir. Ayrıca tedaviden olumlu sonuç alınabilmesi için kişi doktorun söylediği ve önerdiği tedavi yönteminin dışına çıkmamalıdır. Bireylerin psikolojik olarak kendilerini bu duruma hazırlamaları da kısırlık tedavisinden olumlu sonuçlar alınmasını sağlar.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>