Tüp bebek ile normal gebelik arasındaki farklar

tup-bebek-ankara-merkezi-tedavisi-doktoru (7)

Anne adayının doğal yollar ile gebe kalamadığı durumlarda tüp bebek yöntemi ile anne adayının çocuk sahibi olması sağlanır. Ailenin çocuk sahibi olması için yani annenin gebe kalabilmesi için anne adayının; üreme yetilerinde bir sorun olmaması, tüplerinin açık olması,  yumurta rezervinin yeterli miktarda olmalı,  yumurtanın döllenmesinin sonrasında yerleşebileceği bir rahminin bulunması,  düzenli olarak adet dönemlerinin olması gerekmektedir.

Aynı zamanda baba adayının da; canlı sperm örneğinin olması,  yeterli miktarda sperm sayısının olması, sperm örneğinin vücudun dışına çıkabiliyor olması gibi faktörlerin bulunması gerekmektedir. Tüm bu faktörlere sahip olunduğunda anne adayının normal yollarla dışarıdan herhangi bir müdahale olmadan gebe kalması sağlanabilir. Normal şartlarda, düzenli bir cinsel ilişki ile altı ay içinde hamileliğin gerçekleşmesi mümkündür.

1 yıl kadar bir süredir gebelik sağlanamamış ise anne ve baba adaylarının tıbbi bakımdan değerlendirilmesi gerekir. Bütün durumlar değerlendirildikten sonra hastaya uygun olan çeşitli tedavi yöntemleri ile gebelik sağlanabilir. Ancak diğer tüm tedavi yöntemlerinin denenmesine rağmen yinede olumlu bir sonuç alınamamış ise, tüp bebek tedavisine başvurulur. Tüp bebek tedavisi ile gebelik sağlandığında bu aşamadan sonra normal gebelik ile arasında hiçbir fark olmayacaktır. Anne vücudunda tüm durumlar sağlanamadığı için yumurta döllenip embriyo oluşumu gerçekleşmiyor ise dışarıdan tıbbi bir müdahale yardımı ile gebeliğin oluşması sağlanır.

Hamilelik sürecinde ve doğum sırasında ve doğumdan sonraki süreçte normal gebelikten ayırt edilecek bir fark bulunmaz. Gebelik sürecinde bir farklılık olmadığı gibi bebekte de bir farklılık yoktur. Anne adayları tüp bebek yöntemi ile gebe kalarak çocuk sahibi olmaktan endişe etmemelilerdir. İyi bir tedavi merkezi bularak uzman doktorlar ile beraber tedavi olabilirler. Tüp bebek merkezleri Ankara ve daha pek çok ilde bulunmaktadır. Ancak Ankara bu konuda en çok tercih edilen yerler arsındadır. Tüp bebek Ankara ‘da uzman ve tecrübeli doktorlar tarafından yapılmaktadır. Tedaviye başlamadan önce seçeceğiniz tedavi merkezini araştırmalısınız. Tüp bebek fiyatları uygulamanın yapılacağı tedavi merkezine göre değişmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>